Od czego zaczynam każdy dzień?

💧💦 Szklanka ciepłej WODY 💧💦

A Ty? Pijesz wodę? Ile wody powinniśmy wypić każdego dnia i po co?
Woda jest niezbędna dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego zaczynaj każdy dzień od szklanki ciepłej wody na czczo. Ciepła woda obudzi Twój organizm i przygotuje go do dobrego funkcjonowania. Pierwsza szklanka wody pomoże wydalić toksyny, które w trakcie nocy zbierają się w naszym przewodzie pokarmowym. Woda pomoże je usunąć z naszego organizmu.

Woda pozwala nawilżyć i nawodnić nasz dość skomplikowany organizm, który dzięki niej będzie nam lepiej służyć. Organy, które są odpowiednio nawodnione lepiej funkcjonują, skóra odpowiednio nawilżona jest odpowiednio napięta, wygląda młodziej i nie jest wysuszona. O odpowiedniej ilości wody należy pamiętać szczególnie w trakcie oczyszczania organizmu (a za chwile będzie kolejny idealny na to czas), w trakcie oczyszczania ilość wody powinna wynosić minimum 2 litry dziennie.


Ile wody pijesz w ciągu dnia? Można to bardzo łatwo policzyć każdy z nas powinien wypijać dziennie 30 ml wody na każdy kilogram ciała (czyli jeśli ważysz 60 kg to dzienna zalecana ilość wody to 1,8 litra)Aha i ważne jest aby pamiętać, że WODA 💧to WODA 💧, nie wliczamy tu kawy, herbaty, soków czy innych drinków 😉.

Warto też pamiętać, że kawa i herbata wysusza nasz organizm, czyli “zabiera” nam wodę. Dlatego aby zniwelować skutki uboczne wypitej jednej kawki ☕️ należy wypić 1 dodatkową szklankę wody 💧aby “bilans wodny” wyszedł na zero. Zacznij każdy dzień szklanką ciepłej wody i sprawdź jak się czujesz, co się zmienia w Twoim samopoczuciu.Jeśli obecnie w ogóle nie pijesz wody to zacznij małymi kroczkami… zacznij od 1 szklanki dziennie i stopniowo zwiększaj ilość i obserwuj jak się z tym czujesz.

Daj znać jak to jest u Ciebie

💚Beata 💚

NA ZDROWIE 💚